Zarówno użytkownicy Androida, jak i iOSa mogą płacić zbliżeniowo telefonem dzięki Google Pay i Apple Pay. Obydwie usługi są niezwykle proste w użytkowaniu i łatwe w konfiguracji – sprawdź sam, czy Twój telefon je obsługuje i jak zacząć z nich korzystać!

Czy mój telefon obsługuje takie płatności?

Aby płatność telefonem była możliwa, telefon musi posiadać wbudowany moduł NFC. W przypadku telefonów od firmy Apple, są w niego wyposażone wszystkie iPhone’y począwszy od modelu 6 w górę. W przypadku telefonów z Androidem najlepiej poszukać specyfikacji konkretnego modelu i upewnić się, czy jest wyposażony w moduł.

Jak dokładnie działa NFC?

Moduł NFC to nowoczesna technologia, która wykorzystuje fale radiowe do przesyłania danych. W przypadku płatności zbliżeniowych jest to oczywiście przesył danych pomiędzy telefonem a terminalem.

Moduł jest umiejscowiony pod tylną obudową. Dokładne jego umieszczenie zależy od modelu telefonu – fale działają jednak z odległości kilku centymetrów, nieważne więc, którą częścią telefonu dotkniemy terminala.

Co ważne, płatności telefonem to nie tylko płatności zbliżeniowe. Usługą Apple Pay czy Google Pay możemy zapłacić nawet za taksówkę, jedzenie czy za zamówienie w sklepie internetowym – np. za pośrednictwem strony przelewy24.pl.

Jak skonfigurować Google Pay?

W przypadku telefonów z Androidem, należy pobrać oficjalną aplikację Google Pay i przypisać do niej wybrane karty płatnicze czy lojalnościowe. Przy dokonywaniu płatności wystarczy wybudzić telefon (nie ma potrzeby odblokowywania go kodem czy palcem) i przyłożyć go do terminala.

Jak skonfigurować Apple Pay?

Wystarczy przejść do wbudowanej aplikacji Wallet i dodać nową kartę. Po pozytywnej weryfikacji ze strony banku można od razu przejść do płacenia telefonem. Należy nacisnąć dwukrotnie w przycisk boczny i odblokować ekran za pomocą Face ID, kodu lub odcisku palca. Po odblokowaniu telefonu można od razu przyłożyć go do terminala i dokonać płatności.

 

Płatności telefonem są bardzo szybkie i bezpieczne. Jeśli się do nich przekonasz, być może całkowicie zrezygnujesz z noszenia przy sobie kart i portfela!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here