Wybierając się na zagraniczne wakacje mamy do dyspozycji wiele ofert ubezpieczeń turystycznych. Ich ceny i zakres usług są zróżnicowane. W jaki sposób wybrać odpowiednią? Jeśli chcesz się przekonać, odpowiedz sobie na 5 prostych pytań!

Czy wartość polisy jest dostatecznie wysoka?

Standardowa polisa obejmuje koszty leczenia zagranicą i następstwa nieszczęśliwych wypadków. Większość ubezpieczeń uwzględnia dodatkowo odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym oraz ratownictwo medyczne. Gdy wyjeżdżamy zagranicę, te cztery elementy stanowią w zasadzie niezbędne minimum. Przeglądając oferty, zastanów się, czy wartość polisy jest odpowiednio wysoka. Przykładowo, kilkadziesiąt tysięcy złotych to suma robiąca wrażenie, ale jeśli okaże się, że zagranicą będziesz wymagać hospitalizacji może ona okazać się niewystarczająca.

Jeżeli wybierasz się poza Europę, zwłaszcza do krajów, gdzie koszty leczenia są wysokie, rozważ polisę opiewającą na kilkaset tysięcy, a nawet milion złotych. W skrajnych przypadkach konieczny może okazać się transport medyczny do kraju. Wówczas tylko tak wysokie ubezpieczenie będzie w stanie go pokryć. Na tej samej zasadzie przeanalizuj ryzyko finansowe związane z ratownictwem, odpowiedzialnością cywilną i następstwami nieszczęśliwych wypadków.

Czy potrzebujesz rozszerzonej polisy?

Zgubienie bagażu przez linie lotnicze lub jego kradzież zdarzają się dość rzadko, ale są pewnym ryzykiem. Na szczęście ubezpieczenia turystyczne mogą obejmować także bagaż, co będzie opłacalne, gdy zabierasz ze sobą drogie przedmioty, choćby biżuterię czy markowe ubrania. Jeśli na wakacjach zamierzasz spożywać alkohol, najlepiej wybierz polisę uwzględniającą zdarzenia mające miejsce po konsumpcji alkoholu. W innym wypadku ubezpieczyciel może zakwestionować Twoje roszczenie. Osobne elementy polisy mogą dotyczyć aktów terroru, które w krajach Zachodniej Europy czy niektórych egzotycznych destynacjach turystycznych zdarzają się stosunkowo często.

Czy zamierzasz uprawiać sport?

Większość standardowych ubezpieczeń turystycznych obejmuje także uprawianie sportu, pod warunkiem, że nie jest on wyczynowy. W przeciwnym razie prawdopodobnie potrzebna Ci będzie dodatkowa polisa dla sportowców. Planując większe aktywności sportowe, upewnij się, że rozważana oferta je uwzględnia.

Czy porównujesz dostateczną liczbę ofert?

Przy obecnej ilości ubezpieczeń turystycznych kluczowym argumentem będzie cena. Aby znaleźć najniższą musisz zapoznać się z jak największą liczbą ofert. Ubezpieczenia oferowane przez wiodące i sprawdzone towarzystwa znajdziesz w kalkulatorze ubezpieczeń po wypełnianiu prostego formularza, który dostępny jest pod adresem:

https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-turystyczne/

Po dokonaniu wyboru polisy możesz wygodnie wykupić ją online.

Czy dobrze rozumiesz warunki ubezpieczenia?

Elementem każdego ubezpieczenia turystycznego jest OWU – swoisty regulamin zawierający ogólne warunki ubezpieczenia. Przed podjęciem decyzji przeczytaj go dokładnie, przynajmniej w interesujących Cię fragmentach. Niektóre oferty są identyczne tylko z pozoru. Bardzo duże znaczenie w kwestii dochodzenia odszkodowania czy finansowanie kosztów leczenia mają definicje przyjęte przez ubezpieczyciela czy sposób rozliczenia. Nie kupuj oferty, której nie rozumiesz. W celu zdobycia informacji najlepiej skontaktuj się z ubezpieczycielem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here