PIT-37 rozliczenie 2014/2015

Wypełnienie PIT-37 za poprzedni rok jest obowiązkiem większości osób płacących podatek dochodowy. PIT-37 uzupełnia każdy, kto uzyskuje przychód, dzięki oparciu się o umowę o pracę, umowę o dzieło a także umowę zlecenie i tym samym nie prowadzi na własną rękę.

Druk PIT-37 każdego roku osoby płacące podatek oddają ostatecznie do 30 kwietnia.

Wypróbowany program do PIT-37

Przygotowany przez nas program do PIT jest idealnym rozwiązaniem dla wypełniających PIT-37. Za jego pomocą dostajemy możliwość wypełnić PIT-37 w ciągu dosłownie kilku minut.

Pobierz program Wypełnij online

Ponadto, używając naszego programu do wypełniania PIT macie możliwość wysłać deklarację podatkową prosto do do skarbówki. Nie potrzeba marnować czasu w kolejkach - nasz dokument dotrze szybciej poprzez sieć Internet!

PIT-37 - praktyczny poradnik wraz z instrukcjami

Podatnicy, którzy uzyskują przychód za pośrednictwem płatnika, nie mają obowiązku wyliczania czy odprowadzania składek podatkowych, dlatego, że zrobi to za nich pracodawca. Nie mogą jednak zapomnieć, że do ostatniego dnia kwietnia dokonać złożenia zeznania w urzędzie. Dopiero wówczas ich rozliczenie całoroczne dobiegnie końca.

Co jest istotą rozliczania PIT-37?

Cały proces rozliczenia zaczyna się przez zdobycie arkusza podatkowego. Następnym krokiem jest dokładne się z nim zapoznanie. Warto mieć na uwadze to, że masę pomyłek powstaje właśnie z powodu niedokładnego zaznajomienia się z otrzymanym formularzem. Kolejnym krokiem jest wpisanie odpowiednich danych w rubryki. Poza informacjami podstawowymi, jak: numer identyfikacyjny podatnika, dane teleadresowe oraz miejsce i cel składania zeznania, w formularzu musimy zawrzeć dochód jaki uzyskaliśmy w danym roku podatkowym. W przypadku gdy płacący podatek korzysta z ulg i odliczeń, musi nie zapomnieć o wykorzystaniu z druków załączanych, wśród których najważniejszymi są PIT/O czy PIT/D. Druk razem z załącznikami ma być złożony w odpowiednim urzędzie skarbowym.

Składanie deklaracji w US

W celu pomyślnego rozliczenia PIT-37, powinniśmy złożyć zeznanie do 30 kwietnia do urzędu skarbowego. Pod dokonaniu tej czynności organ podatkowy dokonuje przetworzenia przedstawionych mu informacji. Jeśli podatnik liczy na szybki zwrot podatku, dobrze, aby złożył zeznanie jak najwcześniej. Czasem jednak problemem jest otrzymanie potrzebnego formularza PIT-11 od pracodawcy, które nieraz przekłada się w czasie aż do kilku miesięcy w nowym roku podatkowym.

Warto skorzystać z programu do PIT-37

W celu sprawnego i szybkiego rozliczenia, należy skorzystać z dedykowanej aplikacji do PIT. Aplikacja ta pomoże także uzupełnić niezbędne rubryki, dokona wszelkich obliczeń, jak i złoży wypełniony formularz wprost do rąk fiskusa. Tego typu rozliczenie PIT-37 to idealna metoda na oszczędzenie czasu oraz niepotrzebnych stresów. Warto zapoznać się z programem do PIT, który gwarantuje bezpieczeństwo, a jest całkowicie za darmo - można skorzystać z niego online lub po zainstalowaniu na komputerze.

PIT 37 przez internet

Wypełnianie PIT-37 w trybie online to bardzo wygodny sposób na uzupełnienie PIT. Nie ma potrzeby nic pobierać, nic instalować, ani nawet opuszczać domu w celu złożenia deklaracji PIT w Urzędzie Skarbowym. Poza tym program PIT-37 online jest nieodpłatna, więc nie wiąże się z żadnymi kosztami.

Pobierz program Wypełnij online

Nasz program "PIT online" wypełnia wymienione poniżej arkusze PIT za miniony rok:

  • PIT-28,
  • PIT-36,
  • PIT-36l,
  • PIT-37,
  • PIT-38,
  • PIT-39,