Aby wczasy pełne zimowych szaleństw były w pełni udane oraz relaksujące, warto zadbać o wykupienie optymalnego ubezpieczenia turystycznego. Polisa powinna obejmować przede wszystkim nasze zdrowie, ale również bezpieczeństwo sprzętu. Ubezpieczenie na narty to pakiet, który znajdziemy w wielu firmach ubezpieczeniowych, dzięki czemu bez trudu możemy sobie zapewnić ochronę podczas zimowych wczasów. Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę?

Zdrowie na pierwszym miejscu

Decydującym kryterium przy ubezpieczeniu turystycznym powinna być należyta ochrona zdrowia. Standardowa polisa obejmuje zwrot kosztów leczenia oraz transportu medycznego, a także NNW. Decydując się na specjalistyczne ubezpieczenie na narty, warto postawić na pakiet zawierający zwrot kosztów ratownictwa. Jest to bardzo istotne w przypadku osób ceniących sobie wspinaczkę oraz długie wyprawy po górach.

Podstawowe pakiety ubezpieczeń turystycznych skupiają się w pierwszej kolejności na ochronie Twojego zdrowia. W wybranej polisie znajdziesz informacje na temat górnych limitów zwrotu kosztów w przypadku wystąpienia losowych sytuacji. Najistotniejszą kwestią jest pokrycie kosztów leczenia oraz NNW. Podstawowy pakiet ubezpieczenia na narty wielu firmach jest wzbogacony także o zwrot pieniędzy z tytułu uszkodzonego lub skradzionego bagażu.

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd na narty

Podstawowy pakiet ubezpieczenia turystycznego rzadko obejmuje sporty wysokiego ryzyka, a także sporty ekstremalne oraz wyczynowe. Do polisy należy zatem dobrać interesujący nas pakiet sportowy, zabezpieczający te aktywności, na których nam zależy.

Sportowy pakiet ubezpieczenia obejmuje koszty rehabilitacji, Assistance, pakiet OC, a także ochronę naszego lub wypożyczonego sprzętu narciarskiego. W dobrych firmach ubezpieczeniowych można ponadto liczyć na odszkodowanie z tytułu zamkniętych tras. Ubezpieczenie na narty wydaje się zatem obowiązkowym pakietem dla miłośników zimowych szaleństw.

Wybierz bezpieczny wyjazd na narty

Kompleksowe ubezpieczenie na narty chroni Twoje zdrowie, bagaż oraz sprzęt użytkowany podczas aktywnego spędzania wolnego czasu. Pakiet OC obejmuje ochroną innych uczestników na stoku. W razie doprowadzenia do wypadku, odszkodowanie zostanie wypłacone z Twojej polisy. Biorąc pod uwagę umiarkowane koszty składki polisy sportowej, warto zabezpieczyć swój wyjazd poprzez dobre ubezpieczenie. W ten sposób zyskasz spokój ducha i w pełni skupisz się na pełnym wielu pozytywnych wrażeń odpoczynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here