Szykujesz się do zakupu nowego pojazdu? Rozważ leasing, dzięki któremu nie będziesz musiał pozbywać się oszczędności! Leasing jest bowiem najprostszą formą finansowania inwestycji.

Leasing – podstawowe informacje

Zanim przejdziemy do wyjaśnienia, jakie są rodzaje leasingu, na początek przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące tej formy finansowania inwestycji. Leasing auta osobowego polega na zawarciu umowy pomiędzy osobą/firmą, która będzie użytkowała pojazd, a instytucją, do której on należy. Po podpisaniu umowy leasingobiorca jest zobowiązany do wniesienia jednorazowej wpłaty, której wysokość jest uzależniona od wartości pojazdu. Następnie, przez okres trwania umowy ponosi comiesięczne raty leasingowe. Na koniec ma prawo wykupić samochód lub może go pozostawić w rękach leasingodawcy.

Leasing – wygoda dla firm

Leasing jest najchętniej wybieraną przez przedsiębiorców formą finansowania zakupu pojazdów. Można go bowiem uzyskać już w dniu zarejestrowania działalności gospodarczej. Z takiej formy mogą również korzystać osoby fizyczne. Coraz więcej centrów kredytowych oferuje im bowiem takie rozwiązanie.

Rodzaje leasingu – finansowy, operacyjny

Decydując się na leasing samochody osobowe musimy wybrać, który rodzaj tej formy finansowania będzie dla nas najkorzystniejszy. Są trzy rodzaje leasingu: finansowy, operacyjny lub zwrotny:

  • finansowy(właścicielem pojazdu jest leasingodawca, koszty amortyzacji ponosi leasingobiorca, podatek VAT leasingobiorca wnosi jednorazowo na początku umowy);
  • operacyjny(właścicielem pojazdu jest leasingodawca, koszty amortyzacji ponosi leasingodawca, podatek VAT leasingobiorca opłaca przez cały okres trwania umowy).
  • zwrotny(leasingobiorca odsprzedaje swój majątek leasingodawcy, a następnie korzysta z niego na podstawie umowy leasingu)

Leasing samochodu używanego

Nie każdą osobę i firmę stać na zakup pojazdu z salonu, dlatego instytucje oferujące leasing proponują swoim klientom również leasing samochodów osobowych używanych. Dzięki temu koszty są dużo niższe. Leasingobiorca płaci bowiem dużo niższe raty leasingowe, niż w przypadku nowego auta, a ich wysokość jest uzależniona od wartości wybranego pojazdu. Ponadto, gdy umowa leasingowa dobiegnie już końca, również koszt wykupu pojazdu jest dużo niższy, niż w przypadku samochodu z salonu.

Skorzystaj z doradztwa leasingowego

Na rynku jest wiele firm oferujących leasing. Warto jednak skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców finansowych, którzy pomogą z wyborem najkorzystniejszej opcji dla Twojej firmy. Fachowe doradztwo oferuje między innymi CLS – https://cls.pl/kalkulator/. To centrum finansowe, które proponuje konkretne rozwiązania mające na celu jak najlepszą optymalizację zakupu wybranego przez klienta środka trwałego z uwzględnieniem jego potrzeb i możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here