Szukaj

Wypowiedzienie umowy z operatorem telefonii komórkowej T-Mobile

Wypowiedzienie umowy z operatorem telefonii komórkowej T-Mobile

Wypowiedzenie umowy z operatorem telefonii komórkowej T-Mobile.

Jesteś abonamentem sieci T-Mobile i chcesz zrezygnować z umowy? Jest to stosunkowo łatwe i nie zabiera dużo czasu jednak może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Operator zastrzega sobie w regulaminie umowy, którą podpisujemy informuje, że zakończenie umowy przed terminem będzie zobowiązywało klienta do zapłacenia kary. Dlatego przed zerwaniem umowy należy dowiedzieć się jakie konsekwencje poniesiemy za odstąpienie od umowy i czy będzie to dla nas opłacalne. Sam proces rezygnacji jest prosty i polega na napisaniu krótkiego oświadczenia.

Jak powinno wyglądać oświadczenie o wypowiedzeniu umowy oraz informacje co powinno zawierać?

Treść nie jest odgórnie ustalona, wystarczy napisać zdanie zawierające informacje o rozwiązaniu umowy. Wypowiedzenie powinno zawierać informację o rezygnacji z usług, nasze dane osobowe (imię, nazwisko, adres zameldowania), numer telefonu oraz numer umowy abonenckiej której chcemy zrezygnować, hasło lub kod PUK. Pisemna forma zobowiązuje nas do podpisania oświadczenia własnoręcznie. Napisane przez na wypowiedzenie musi zostać wysłane na adres mailowy operatora lub pocztą. Możemy też dostarczyć rezygnację osobiście do salonu T-mobile.

Kara za zerwanie umowy oraz okres wypowiedzenia

Karę jaką będziemy musieli zapłacić za zerwanie umowy możemy obliczyć sami. Wszystkie informacje znajdują się na pierwszej stronie umowy w sekcji “Kara umowna”, dlatego warto zapoznać się z jej treścią. Wysokość kary jaką poniesiemy za przedwczesne zakończenie umowy jest zależna od wielu czynników takich jak okres na jaki podpisaliśmy umowę, dodatkowe urządzenie, które braliśmy przy podpisywaniu umowy na przykład telefon komórkowy czy czas jaki pozostał nam do terminowego zakończenia umowy. Istnieją też przypadki, kiedy nie zapłacimy za zerwanie umowy. Jedną z takich okoliczności jest istotna zmiana warunku świadczenia usług przez operatora co w świetle prawa uprawnia nas do zerwania umowy bez ponoszenia kosztów.

Okres wypowiedzenia jaki będzie nas obowiązywał przy to jeden miesiąc. Oznacza to, że po dostarczeniu przez nas oświadczenia będziemy musieli dokonać płatności za jeszcze jeden pełny okres rozliczeniowy. Czyli składając rezygnację na przykład 10 marca będziemy musieli uiścić opłatę za marzec i cały kolejny miesiąc, kwiecień. Przy rozwiązaniu umowy w związku z przeniesieniem umowy do innego operatora okres wypowiedzenia nie występuje, jednak kara za zerwanie umowy może nadal obowiązywać.

Kategoria: Biznes
Dodaj komentarz